Zegarek sportowy

Wybierając zegarek sportowy przede wszystkim zwracamy uwagę na jego parametry techniczne. Dziś taki gadżet jest bardzo modnym dodatkiem i przydaje się nie tylko tym, którzy prowadzą bardzo aktywne życie sportowe. W czasach, gdy wszystkie gadżety naszpikowane są elektronicznymi nowinkami zegarki również nie pozostają w tyle. Oprócz pokazywania aktualnej godziny, mierzą także przebyty dystans, liczą kalorie czy poprzez wbudowany moduł GPS pokazują właściwe położenie.

Typowy zegarek sportowy charakteryzuje się kilkoma ważnymi funkcjami. Przede wszystkim tuż przed zakupem sprawdźmy jak duży ma wyświetlacz, bo to, że zegarek ma być elektroniczny jest jasne. Wielkość, sposób podświetlania i jasność wyświetlacza ma znaczenie nie tylko wtedy, gdy chcemy sprawdzić aktualną godzinę, ale także wtedy, gdy musimy włączyć stoper na przykład w trakcie treningu. Czytelne cyfry pokazujące minuty i sekundy to podstawa.

Damski zegarek sportowy timex T5K722

Damski zegarek Timex T5K722 (źródło: Zegarek.net/damskie)

męski zegarek sportowy suunto SS018810000 Core Red Crush

Męski zegarek Suunto Core Red Crush (źródło: Zegarek.net/męskie)

Jeżeli szukamy typowo damskiego zegarka sportowego, to oprócz ładnego designu w jakimś energetycznym kolorze sprawdzi się także funkcja mierzenia spalonych kalorii. Nic nie działa tak motywująco jak wykres tego, co udało nam się już osiągnąć. Z kolei zarówno dla pań jak i dla panów zegarek z pulsometrem również będzie strzałem w dziesiątkę. Bez znaczenia jaki rodzaj aktywności którą uprawiamy, przede wszystkim dla osiągania lepszych wyników musimy zwracać uwagę na tętno. Zbyt szybkie bieganie czy pływanie zamiast pozytywnych skutków może nam przysporzyć spore kłopoty zdrowotne. Natomiast ci, którzy lubią aktywność na świeżym powietrzu na pewno docenią zegarki z GPS. One nie tylko pokazują aktualne położenie, ale dzięki specjalnym aplikacjom mogą rejestrować cały trening, który potem możemy przenosić na komputer.

Wśród aktywistów zdrowego stylu życia z pewnością znajdują się także Ci, którzy nie wyobrażają sobie treningu bez pływania. Dla nich producenci zegarków przygotowali specjalne funkcje. Te nowoczesne modele także mierzą przebyty dystans i spalone kalorie, ale przede wszystkim są wodoszczelne i swobodnie można w nich pływać w basenie.

Zaawansowany zegarek dla sportowca posiada programy treningowe i specjalne alerty, które informują o zdobyciu zaplanowanego celu lub o konieczności zrobienia sobie przerwy. Tym, którzy trenują w każdych warunkach przydadzą się modele z bardzo czułymi dotykowymi ekranami, które może obsługiwać na przykład w rękawiczkach. Wszystkie te wymienione cechy są bardzo rozbudowane i niezmierne przydatne, ale nie można zapominać, że zwykły sportowy zegarek może posiadać kwarcowy i bardzo precyzyjny mechanizm. A takie cechy jak gumowa i antyalergiczna bransoleta to podstawa.

Zegarek sportowy - Ranking 2019

Jeżeli chcecie dobrze wybrać i kupić sprzęt w kategorii Zegarek sportowy, to mamy nadzieję, że poniższy Ranking Wam to ułatwi. W tabeli znajduje się ranking najpopularniejszych obecnie produktów w dziale Zegarek sportowy. Ranking powstał dzięki danym udostępnianym przez serwis Skąpiec.pl i jest on przez nas uaktualniany codziennie.

Miejsce Nazwa Cena
1Casio Databank DBC-32-1AEFAktualna Cena
2Festina Classic F6831/4Aktualna Cena
3Lorus RH813CX9Aktualna Cena
4Timex T2P527Aktualna Cena
5Lorus RH927JX9Aktualna Cena
Często szukamy tego:
  • ranking zegarków sportowych
  • zegarek sportowy
  • zegarki sportowe ranking
  • ZEGAREK SPORTOWY RANKING
  • zegarki męskie sportowe

Zegarek sportowy - Opinie i komentarze

  1. Pioter5 28 października 2017
  2. dankadam 3 grudnia 2017
  3. Ala 11 marca 2018

Dołącz do dyskusji