Najlepszy rower treningowy – Ranking

Każdy kto dba o swoją sylwetkę doskonale wie, że tylko i wyłącznie regularne ćwiczenia oraz dobrze zbilansowania dieta są kluczem do sukcesu. Oczywiście każdemu z nas mogą zdarzać się małe potknięcia i odstępstwa od diety, nie mniej jednak warto jest wprowadzić pewną regularność do swojego trybu życia.

Jeżeli chodzi o aktywność fizyczną to wybór konkretnej dyscypliny jest naprawdę bardzo duży. Możemy pływać, biegać czy jeździć na rowerze. I właśnie przy tej ostatniej kwestii się zatrzymajmy. Idealnym rozwiązaniem dla każdego byłaby jazda na rowerze na świeżym powietrzu. Jednak z różnych względów poprzez brak czasu, złą pogodę czy też brak warunków taka jazda nie zawsze jest możliwa.

Alternatywą do zwykłego roweru może być rower treningowy. Muszę przyznać, że posiadanie w domu takiego sprzętu to fantastyczna sprawa. Rowerek treningowy nie jest na tyle duży żeby nie mógł zmieścić się nawet w małym mieszkaniu. Jeżeli tylko mam ochotę na taką aktywność to nie muszę specjalnie wybierać się do siłowni. Po prostu włączam odpowiednią muzykę lub jakiś program telewizyjny, wsiadam na rower i gotowe. Taki trening rozwija wiele partii mięśniowych, podtrzymuje kondycję i pomaga w utrzymaniu zgrabnej sylwetki. Jeżeli Wy również planujecie zakup takiego sprzętu to sprawdźcie na co zwracać uwagę podczas zakupów. Wiele wątków internetowych mówi o tym, żeby nie wybierać rowerów bez konkretnej nazwy. Jeżeli zdecydujemy się na model pochodzący od wiarygodnego producenta to zawsze możemy liczyć na wsparcie techniczne. Chcąc zaoszczędzić możemy na przykład zamiast roweru magnetycznego wybrać rower mechaniczny. Rower treningowy może nie jest zbyt cichy, ale dla początkującego użytkownika, który nie wie czy da dyscyplina przypadnie mu do gustu jest bardzo dobrym wyborem. Z nieco wyższej półki są rowery magnetyczne. Są one bardziej stabilne, cichsze a opór można nastawić w bardziej precyzyjny sposób. Dla zaawansowanych użytkowników poleca się rowery elektromagnetyczne. One również są bardzo ciche, opór włączany jest automatycznie a wszystkim steruje komputer.

Ja osobiście wybierając rower treningowy dla siebie zwracałam także uwagę na możliwość regulacji siodełka i kierownicy. Jest to bardzo przydatne kiedy cała rodzina będzie chciała korzystać z jednego roweru. Wszystkie nowsze modele posiadają komputer, którego zadaniem jest liczenie czasu, przebytego dystansu czy spalonych kalorii. Ponadto w niektórych modelach istnieje także możliwość ustawiania programów treningowych. Żeby takie urządzenie długo nam służyło, powinno być stabilne i powinno wytrzymywać naszą wagę. Zazwyczaj rowery udźwigną do 120 kilogramów, a jeżeli warzymy więcej to powinniśmy szukać bardziej stabilnych modeli.

Rower treningowy - Ranking 2019

Jeżeli chcecie dobrze wybrać i kupić sprzęt w kategorii Rower treningowy, to mamy nadzieję, że poniższy Ranking Wam to ułatwi. W tabeli znajduje się ranking najpopularniejszych obecnie produktów w dziale Rower treningowy. Ranking powstał dzięki danym udostępnianym przez serwis Skąpiec.pl i jest on przez nas uaktualniany codziennie.

Miejsce Nazwa Producent Cena
1Sapphire Ultimate SG-922BSapphireAktualna Cena
2Kettler GIRO MKettlerAktualna Cena
3Body Sculpture BC1430PBody SculptureAktualna Cena
4Sapphire Smart SG-250BSapphireAktualna Cena
5Kettler Kcycle M-LA 7629-400KettlerAktualna Cena
Często szukamy tego:
  • jaki rower treningowy do domu

Najlepszy rower treningowy – Ranking - Opinie i komentarze

  1. Edyta 6 grudnia 2015
  2. Ola 9 listopada 2016

Dołącz do dyskusji