Odżywki białkowe

Aktywność fizyczna to podstawa w zachowaniu zgrabnej sylwetki. W dzisiejszych czasach zarówno panie jak i panowie bardzo dbają o tą sferę życia. Jeżeli lepiej czujemy się we własnym ciele to automatycznie mamy lepsze zdrowie i samopoczucie.

Osobom, które uprawiają jakąś dyscyplinę sportową i które chcą schudnąć nie obce jest pojęcie odżywek białkowych. Okazuje się, że takie wspomaganie jest bezpieczne i zdrowe. Jeżeli będziemy przestrzegać podstawowych reguł żywieniowych to nic złego nie może nam się stać. Zanim jednak zaczniemy powinniśmy przeanalizować kilka czynników. Przede wszystkim mnóstwo osób posiada różnego rodzaju alergie oraz uczulenia na jedzenie. Jeżeli nie masz pewności czy odżywka sojowa, serwatkowa czy zwierzęca nie będzie Cię uczulać to na początek kupuj małe porcje. Jest to także dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą wypróbować różne smaki. Oczywiście większe porcje to automatycznie niższa cena, nie mniej jednak na początek nie ma co ryzykować.

Poza tym ważną kwestią jest efekt jaki chcemy osiągnąć. Odżywki białkowe dostępne są w różnych wersjach. Można je spożywać bezpośrednio po treningu, mogą one przyspieszać odchudzanie lub mogą budować masę ciała. Jedne z nich zażywa się na noc a inne w ciągu dnia na przykład zamiast któregoś posiłku. W miarę nabywania doświadczenia często okazuje się także, że różne odżywki mają inną rozpuszczalność. Osobiście posiadam niezbyt dobre doświadczenia z odżywkami sojowymi. Bardzo ciężko się roztapiały i nawet po intensywnym mieszaniu zdarzały się różne grudki. Być może jest to tylko kwestia moich umiejętności. Natomiast odżywki z serwatki niemalże natychmiast się rozpuszczają i co dla mnie równie ważne mają lepszy smak.

Wybierając konkretną odżywkę nie dajmy się nabrać na różne hasła reklamowe. Czytamy ulotki i sprawdzajmy czy faktycznie wybrany przez nas produkt pozbawiony jest cukru. Sprawdzajmy także na jakim poziomie spożywane przez nas białko będzie wchłaniane.

Na naszym rynku dostępnych jest sporo markowych i niemarkowych odżywek białkowych. Dlatego też wystrzegajmy się aukcji od niepewnych sprzedawców, kupujmy w sprawdzonych i renomowanych sklepach bo przecież chodzi tu o nasze zdrowie.

Odżywki białkowe - Ranking 2019

Jeżeli chcecie dobrze wybrać i kupić sprzęt w kategorii Odżywki białkowe, to mamy nadzieję, że poniższy Ranking Wam to ułatwi. W tabeli znajduje się ranking najpopularniejszych obecnie produktów w dziale Odżywki białkowe. Ranking powstał dzięki danym udostępnianym przez serwis Skąpiec.pl i jest on przez nas uaktualniany codziennie.

Miejsce Nazwa Producent Cena
1Hi-Tec Protein 80 2250gHi-TecAktualna Cena
2Trec WHEY 100 2275gTrecAktualna Cena
3Olimp Provit 80 700gOlimpAktualna Cena
4BioTech Iso WHEY Zero 2270gBioTechAktualna Cena
5Trec WHEY 100 900gTrecAktualna Cena
Często szukamy tego:
  • ranking odżywek białkowych
  • ranking białek 2016
  • ranking białek 2015
  • ranking odżywek białkowych 2016

Odżywki białkowe - Opinie i komentarze

  1. BelllaQ 11 czerwca 2015
  2. Mysza 22 stycznia 2018

Dołącz do dyskusji