Jakie narty kupić?

Większości osób zima kojarzy się z przerażającym mrozem, ciągłymi opadami śniegu i z bardzo krótkim dniem. Tak o tej porze roku wypowiadają się jej przeciwnicy. Ja natomiast należę do zwolenników zimy. Uwielbiam słoneczne i mroźne dni, kocham białe szaleństwo i wykorzystuje każdą okazję, żeby wyjechać na narty. No właśnie, jazda na nartach to bardzo energiczna i angażująca wszystkie grupy mięśniowe dyscyplina. Jeżeli źle się do niej przygotujemy mogą grozić nam różne kontuzje. Ci, którzy bez rozgrzewki czy bez odpowiedniego sprzętu weszli na stok z pewnością wiedzą o czym mówię. Dlatego też, dzisiaj kilka wskazówek na temat kupna nart.

Wydawać by się mogło, że idziemy do sklepu sportowego, wybieramy pierwszą lepszą parę nart i gotowe. Nic bardziej mylnego. Taki zakup musi być bardzo przemyślany i najlepiej jest skorzystać z rad wyszkolonego sprzedawcy. A co on będzie sprawdzał wybierając dla nas narty? Po pierwsze powinien nas zapytać o posiadane doświadczenie. Inne narty nadają się dla początkującego a jeszcze inne dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Na początku może nam się wydawać, że sprzedawca mówi do nas w jakim obcym języku. Z nartami wiąże się wiele pojęć, ale szybko powinniśmy sobie poradzić z ich zrozumieniem.

I tak na przykład jeśli przyjrzymy się prowadzonym statystykom to najwięcej osób wybiera narty taliowane. Zaleta takiego sprzętu polega na tym, że nawet osoba, która pierwszy raz w życiu ma narty na nogach będzie w stanie nauczyć się na nich jeździć nawet w ciągu kilku godzin. Narty taliowane są bardzo inteligentnym sprzętem potrafiącym samemu skręcać i niwelować różne błędy początkującego narciarza. Tak więc, jeżeli nie masz doświadczenia to wybieraj ten właśnie rodzaj nart. Czołowi producenci tacy jak: Fischer czy Atomic mają bardzo duży wybór nart dla początkujących.

Sprzedawca powinien zapytać nas także o wagę i wzrost. Jak łatwo jest zaobserwować producenci nart podają ich różne wymiary. Najczęściej pierwsza cyfra dotyczy szerokości nart przy dziobie, czyli w miejscu najszerszym. Druga cyfra to wartość w miejscu najwęższym czyli w okolicach zapięć do butów. A trzecia cyfra to szerokość z tyłu narty. Wszystkie te wymiary oraz nasza waga i wzrost pozwolą dobrać nam najodpowiedniejszy sprzęt.

Narty dzielą się na kilka grup, wśród nich można wyróżnić między innymi Allmountain, Allround i Race. Te dwie pierwsze grupy to właśnie narty dla początkujących, są szersze i dobrze zachowują się przy wolniejszych zjazdach. W przypadku wyboru wersji Allround narta musi być od nas krótsza o około 15 cm. Z kolei narty do bardzo szybkich zjazdów powinny być dłuższe od narciarze o te właśnie 15 cm.

narty - Ranking 2019

Jeżeli chcecie dobrze wybrać i kupić sprzęt w kategorii narty, to mamy nadzieję, że poniższy Ranking Wam to ułatwi. W tabeli znajduje się ranking najpopularniejszych obecnie produktów w dziale narty. Ranking powstał dzięki danym udostępnianym przez serwis Skąpiec.pl i jest on przez nas uaktualniany codziennie.

Miejsce Nazwa Producent Cena
1Fischer Narty RC4 The Curv DTX + RC4 Z12 RT 2017/2018FischerAktualna Cena
2Armada narty Invictus Ltd 99 Ti MULTI)ArmadaAktualna Cena
3Head Narty Supershape I.Speed SW MFPR BK/YW + PRD 12 GW 2018/2019 313328HeadAktualna Cena
4Salomon S/Max W 8 Z11 Walk 160 18/19SalomonAktualna Cena
5Fischer Narty RC4 Worldcup SC Yellow Base + RC4 Z12 PR 2017/2018FischerAktualna Cena
Często szukamy tego:
  • ranking nart
  • narty ranking

Jakie narty kupić? - Opinie i komentarze

  1. gosia 9 listopada 2016
  2. anna 22 stycznia 2018

Dołącz do dyskusji