Dobre rolki. Jakie kupić? Ranking i Opinie

Jeszcze kilkanaście lat temu dzieci na podwórku przed blokiem spędzały całe godziny. Zawsze było jakieś zajęcie i nikomu się nie nudziło. Jedną z rozrywek była jazda na rolkach. Ja sama bardzo chętnie uprawiałam tą dyscyplinę. Jednak w moim dzieciństwie rolki różniły się nieco wyglądem od tych sprzedawanych obecnie. Przede wszystkim miały one cztery duże kółka, i można je było zakładać bezpośrednio na buty. Dzięki temu, że kółka ułożone były do siebie prostopadle jazda na takich rolkach była dziecinnie prosta. Teraz łyżworolki są bardziej zaawansowanym sprzętem. Dlatego też, kiedy postanowiłam sobie kupić nową parę okazało się, że jest wiele czynników na które muszę zwrócić uwagę przy wyborze dobrych łyżworolek.

Łyżworolki ułatwiają nam szybką jazdę dzięki swoim kółkom, i to na nie powinniśmy zwracać szczególną uwagę. Najczęściej popełnianym błędem nowych użytkowników jest kupno rolek na plastikowych kółkach. W tym przypadku kierujemy się głównie niską ceną, a ta nie powinna wpływać na nasz wybór podczas takich zakupów. Dobre łyżworolki muszą mieć kółka z uretanowe. Tylko one zapewniają bezpieczeństwo, długą żywotność sprzętu oraz najlepszą przyczepność. Jeżeli sprawdzimy jakie kółka są przy naszych łyżworolkach to teraz czas na sprawdzenie ich twardości. Producenci parametr ten oznaczają literą A. dodatkowo przy takim parametrze jest także liczba, jej zakres może wynosić od 74 aż do 101. I tutaj pojawia się bardzo ważna kwestia. Te kółka, które są bardziej miękkie mieszczą się w przedziale do 82A. jeżeli wybierzemy takie właśnie łyżworolki to będą one charakteryzowały się większą przyczepnością do podłoża, lepszą i bardziej płynną jazdą. Będzie to dobry wybór dla początkujących. Jest także druga strona medalu, łyżworolki z miększymi kółkami pozwalają na wolniejszą jazdę i znacznie szybciej się niszczą. Temat kółek nie został jeszcze wyczerpany ponieważ liczy się także ich średnica. Jeśli kółka będą duże to będziemy mogli osiągać większą prędkość, natomiast mniejsza średnica to lepsza zwrotność.

Jazda na łyżworolkach szczególnie dla początkujących może sprawiać spore trudności. Łatwo wtedy o różne kontuzje. Najbardziej narażone są nasze stawy i kostki. Dlatego też wybierając taki sprzęt sprawdzajmy jakość butów. Muszą one zapewniać dobrą stabilizację i usztywnienie kostki. Wygodnym rozwiązaniem jest fakt, że niektórzy producenci umożliwiają nam zmieniane rozmiaru buta. Wystarczy tylko go rozciągnąć i zabezpieczyć. Będzie to ważne szczególnie wtedy gdy łyżworolki kupujemy dla dziecka.

Z mojego doświadczenia wynika, że jazda łyżworolkach jest bardzo wciągająca. Szybko nabiera się doświadczenia i warto jest zainwestować w dobrej klasy sprzęt.

rolki - Ranking 2019

Jeżeli chcecie dobrze wybrać i kupić sprzęt w kategorii rolki, to mamy nadzieję, że poniższy Ranking Wam to ułatwi. W tabeli znajduje się ranking najpopularniejszych obecnie produktów w dziale rolki. Ranking powstał dzięki danym udostępnianym przez serwis Skąpiec.pl i jest on przez nas uaktualniany codziennie.

Miejsce Nazwa Producent Cena
1Powerblade FX90 (586972)PowerbladeAktualna Cena
2Blackwheels Slalom ZielonyBlackwheelsAktualna Cena
3Spokey Xtrec czarne (839348)SpokeyAktualna Cena
4Powerblade FXR (338146)PowerbladeAktualna Cena
5Blackwheels BW720 Czarno-szaryBlackwheelsAktualna Cena
Często szukamy tego:
  • dobre rolki
  • ranking rolek
  • rolki ranking
  • jakie rolki kupić
  • dobre łyżworolki

Dobre rolki. Jakie kupić? Ranking i Opinie - Opinie i komentarze

  1. Marlena 9 listopada 2016
  2. Zuzka 27 czerwca 2017

Dołącz do dyskusji