Jaką ławeczkę do ćwiczeń w domu kupić? Ranking i Opinie

Doskonała alternatywa lub uzupełnienie ćwiczeń na siłowni. Tym właśnie może stać się dobrze dobrana ławeczka do ćwiczeń. Na rynku jest bardzo szeroka oferta różnego rodzaju urządzeń. Sprzęt można kupić w sklepach sportowych, supermarketach, przez internet, a nawet z oferty telezakupów. Czym jednak się kierować, żeby wybrana przez nas opcja odpowiadała wcześniejszym wyobrażeniom o najlepszej ławeczce do ćwiczeń?

Czym kierować się przy wyborze?

 • Różnorodnością ćwiczeń, które możemy wykonywać na wybranym modelu ławeczki.
  W zależności od tego, które partie mięśni najbardziej chcemy wzmacniać i rozbudowywać, powinniśmy patrzeć na budowę i możliwości, jakie daje urządzenie. Najlepiej jest wybrać wszechstronne urządzenie, umożliwiające pracę nad różnymi partiami mięśni. Coraz częściej można spotkać sprzęt z dołączonym wyposażeniem dodatkowym, takim jak leg developer do ćwiczenia mięśni nóg, wyciąg, modlitewnik, czy tak zwany „motyl” służący do ćwiczeń rozbudowujących mięśnie klatki piersiowej i korpusu.
  Nie dajmy się jednak zwariować, określmy sami przed sobą jakich chcemy efektów, możliwe, że full opcja nie jest potrzebna akurat nam. Trening siłowy jest skuteczny także w wersji klasycznej – dobra ławeczka do ćwiczeń może wystarczyć.
 • Częstotliwością treningów.
  Ławeczki do ćwiczeń są zwykle sklasyfikowane w prosty sposób dla ułatwienia wyboru przy zakupie.

  • Kategoria pierwsza to sprzęt do okazjonalnych ćwiczeń – propozycje dla osób, które ćwiczą w domu okazjonalnie (czyli od 1 do 3 razy w tygodniu) oraz osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z treningami. Przy takim użyciu sprzętu jego maksymalne obciążenie nie ma większego znaczenia.
  • Kategoria druga to ławeczki do regularnych ćwiczeń, czyli używane od 3 do 5 razy w tygodniu (średni czas treningu 45 minut).
  • Trzecią kategorią są ławeczki do treningów intensywnych. Dostosowane są one do potrzeb osób, które ćwiczą codziennie przez dłuższy czas (około 1 godziny codziennie).
 • Maksymalne dopuszczalne obciążenie ławki do ćwiczeń. Przed zakupem dobrze jest sprawdzić wytrzymałość wagową ławeczki, stojaka na sztangi oraz każdego wspornika.
 • Ważną kwestią jest również to, ile miejsca zajmuje wybrany przez nas model ławeczki do ćwiczeń. W zależności od tego, czy planujemy sobie w domu urządzić małą siłownię, czy też do dyspozycji mamy tylko niewielki kąt w mieszkaniu, zmieniają się nasze wymagania względem sprzętu. Warto więc sprawdzić ile miejsca zajmie ławeczka przed rozłożeniem i po rozłożeniu oraz upewnić się, że damy radę rozłożyć ją samodzielnie.
 • Wybierając sprzęt, weź poprawkę na swoją wagę, wzrost, siłę oraz częstotliwość wykonywania ćwiczeń. Bardziej solidny sprzęt nie tylko jest bezpieczniejszy, ale i trwalszy, jednak w parze idą z nim wyższe koszty zakupu. Jeśli jesteś drobną osobą, nadmierna inwestycja będzie zbędna, co innego w przypadku osób o konkretnych gabarytach. Weź pod uwagę także własne doświadczenia, np. z siłowni. Na jakie ćwiczenia najbardziej się nastawiasz? Ważne, żeby pod ciężarem ciała sprzęt ciągle był stabilny, podobnie jak jego poszczególne elementy.
 • Zadbaj o własny komfort i bezpieczeństwo. Zbyt wąska ławeczka może w czasie treningu przyczynić się do kontuzji. Sprawdź także możliwości zmiany kąta nachylenia ławeczki. Istotne jest także, żeby siedzisko oraz wszystkie inne elementy były regulowane pod kątem wysokości oraz rozmiaru. Ważne są także dodatkowe zabezpieczenia oraz blokady na stojaku na sztangi.
 • Zapoznaj się z długością gwarancji na sprzęt i z jej zasadami. Pomoże to zapewnić dłuższe korzystanie ze sprzętu w dobrym stanie oraz zadbać o względy własnego bezpieczeństwa. Należy przy tym pamiętać o nieprzecenianiu swoich możliwości. Równie istotne jest odpowiednie techniczne podejście do ćwiczeń na ławeczce – dbajmy o napięcie mięśni brzucha oraz pilnowaniu ułożenia pleców, aby nie dopuścić do kontuzji korpusu oraz stawów ramion i barków.

Podsumowanie najważniejszych informacji

Ławka do ćwiczeń jest sprzętem przeznaczonym do pracy nad budowaniem swojej masy mięśniowej oraz siły, również w komfortowych warunkach domowych. Inwestycja w dobrą ławkę do ćwiczeń, to inwestycja w siebie, ponieważ:

 • pozwala na uzupełnienie efektów pracy na siłowni i stanowi dla niej alternatywę,
 • w zależności od wyposażenia dodatkowego i opcji możesz pracować nad różnymi partiami mięśni,
 • możesz dobrać sprzęt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb i gabarytów, na swój prywatny użytek,
 • ławeczka jest najczęściej prosta w montażu i nie zajmuje wiele miejsca po złożeniu.

Ławeczka do ćwiczeń - Ranking 2019

Jeżeli chcecie dobrze wybrać i kupić sprzęt w kategorii Ławeczka do ćwiczeń, to mamy nadzieję, że poniższy Ranking Wam to ułatwi. W tabeli znajduje się ranking najpopularniejszych obecnie produktów w dziale Ławeczka do ćwiczeń. Ranking powstał dzięki danym udostępnianym przez serwis Skąpiec.pl i jest on przez nas uaktualniany codziennie.

Miejsce Nazwa Producent Cena
1Hop-Sport HS-1070Hop-SportAktualna Cena
2York B 530YorkAktualna Cena
3Hop-Sport Regulowane stojaki pod sztangę z asekuracją HS-1015Hop-SportAktualna Cena
4Magnus ExtremeMagnusAktualna Cena
5Marbo Sport Stojaki bramowe z asekuracją MS-S107Marbo SportAktualna Cena
Często szukamy tego:
 • ławeczka do treningów dla pływaków
 • dobre ławki do ćwiczeń opinie
 • lawki do cwiczen

Jaką ławeczkę do ćwiczeń w domu kupić? Ranking i Opinie - Opinie i komentarze

 1. Agata 9 listopada 2016
 2. Robert 24 lutego 2017

Dołącz do dyskusji