Jakie kijki do Nordic Walking kupić? Ranking i Opinie

Zgodnie z panującymi trendami postanowiłam czynnie uprawiać dyscyplinę jaką jest Nordic Walking. Już od dobrych kilku sezonów sport ten staje się z dnia na dzień coraz bardziej popularny. Ciągle słyszymy o jego zaletach i walorach. Bez względu na to czy idę na zakupy, do pracy czy na zwykły spacer to praktycznie codziennie mijam osoby trenujące z kijkami do Nordic Walking. Jest to dyscyplina zaczerpnięta z narciarstwa biegowego, jest bardzo bezpieczna dla naszych stawów, rozwija różne mięśnie i poprawia ogólną kondycję organizmu.

Ja również uległam tej gorączce i zaczęłam od szukania odpowiedniego sprzętu. Początkowo zdawało mi się, że nie ma większego znaczenia jakie wybiorę kijki do Nordic Walking. Nic bardziej mylnego, dobry sprzęt ma zapewniać nam komfort nawet podczas wielu godzin treningu. Kijki do chodzenia muszą być wygodne w codziennym użytkowaniu. Uchwyt musi pasować do naszej ręki a końcówka powinna być dostosowana do podłoża. Kijki zakłada się na nadgarstek, ważne jest aby uchwyt był mocny i stabilny. Tylko to będzie gwarantowało nam odpowiednią technikę. Równie duże znaczenie będzie miała długość naszych kijków. Producenci oferują nam dwa rodzaje kijków. Pierwsze są tak zwane teleskopowe a drugie mają stałą długość. To jaki model wybierzemy właściwie zależy tylko od nas. Co prawda profesjonalni trenerzy polecają kijki o stałej długości. Jeżeli zdecydujemy się na tą opcję to musimy dokonać pewnych wyliczeń. Liczbę swojego wzrostu mnożymy przez 0,7. Daje to nam przybliżoną długość jaką powinny mieć nasze kije. Drugim i prostszym sposobem jest założenie kijków na nadgarstki, stanięcie na szerokości bioder i ugięcie ramion. Jeżeli utworzy się kąt prosty to kijki mają odpowiedni rozmiar.

Kiedy wyposażymy się już w dobre kijki do Nordic Walking to teraz czas na naukę chodzenia. Wbrew pozorom nie jest to takie proste. Najlepszym rozwiązaniem jest zapisanie się na jakiś krótki kurs. Dzięki niemu opanujemy podstawy i nie będziemy popełniali żadnych błędów. Musimy wiedzieć, że tylko dobra technika chodzenia będzie angażowała wszystkie mięśnie i jednocześnie nie będzie obciążała naszego organizmu.

Kijki do Nordic Walking - Ranking 2020

Jeżeli chcecie dobrze wybrać i kupić sprzęt w kategorii Kijki do Nordic Walking, to mamy nadzieję, że poniższy Ranking Wam to ułatwi. W tabeli znajduje się ranking najpopularniejszych obecnie produktów w dziale Kijki do Nordic Walking. Ranking powstał dzięki danym udostępnianym przez serwis Skąpiec.pl i jest on przez nas uaktualniany codziennie.

Kijki do Nordic Walking - RankingProducentCena
1.
ENERO Kije Trekking Enero Torino + Pokrowiec victoriasport-1011714-0
ENEROAktualna Cena
2.
Fizan Kije nordic walking REVOLUTION + bag
FizanAktualna Cena
3.
Black Diamond Trail Sport 2 kijki trekkingowe 112189
Black DiamondAktualna Cena
4.
Allright KIJKI TREKKINGOWE 2cz. BLUE TRKTR2BL
AllrightAktualna Cena
5.
Hornhill Kije trekkingowe
HornhillAktualna Cena
Często szukamy tego:
 • kijki do nordic walking jakie wybrać
 • kijki nordic walking opinie
 • kijki do nordic walking opinie
 • kijki do nordic walking ranking

Jakie kijki do Nordic Walking kupić? Ranking i Opinie - Opinie i komentarze

 1. Anula 16 grudnia 2013
 2. karolina 19 września 2016
  • uznamer 14 listopada 2016
   • karolina 15 czerwca 2017
 3. Agnieszka 25 stycznia 2019
 4. karolina 13 lutego 2019

Dołącz do dyskusji