Najlepsze buty narciarskie – Ranking

Zima to doskonała okazja na tak zwane białe szaleństwo. Wystarczy wyjechać w polskie góry aby przekonać się, jak popularna jest ta dyscyplina sportowa. Nawet jeżeli zbytnio nie dopisuje nam pogoda to popularne wyciągi i tak są czynne.

Każdy narciarz doskonale wie jak ważną rolę spełnia dobry sprzęt. Osoby dorosłe kupują narty, buty czy specjalne ubrania raz na kilka lat. W związku z tym zawsze warto jest bardzo dokładnie przemyśleć takie zakupy. Jazda na nartach to sport, który wiąże się z licznymi kontuzjami. Jeśli jednak w odpowiedni sposób się przygotujemy to nic złego nie powinno nam grozić. Oprócz profesjonalnych nart i dobrze dobranego kasku musimy mieć także buty narciarskie. Fachowcy uważają, że raz kupione i idealnie dopasowane buty potrafią przeżyć nie jedną parę nart. Jak zatem dokonać tak dobrego zakupu?

Przede wszystkim prośmy o poradę oraz mierzmy buty. Jeżeli nawet dokonujemy zakupów internetowych to i tak najpierw odwiedźmy profesjonalny salon. Mierzenie butów narciarskich to podstawa. I tutaj pierwsza uwaga, ja już kilka lat temu udałam się do takiego sklepu i miałam na sobie grube i bardzo ciepłe skarpety. Jakie było moje wielkie zdziwienie gdy okazało się, że teraz buty narciarskie zakłada się na zwykłą cienką skarpetkę. Środek butów ma specjalne wkładki termiczne, które chronią nas przed przemarznięciem lub przed przegrzaniem. Dlatego też nigdy nie kupujmy za dużych butów z myślą, że założymy na nie grube skarpetki. Poza tym takie zakupy powinny być przemyślane, przymierzmy buty i trochę w nich pochodźmy. Jeżeli coś nam nie będzie pasowało oznacza to, że buty nie są dla nas. Nie zwracajmy uwagi tylko i wyłącznie na kolor czy cenę. Dobre buty narciarskie przenoszą siłę z jaką działamy na wiązania a potem na narty. Potrafią także skorygować krzywe nogi. A to wszystko po to aby nam się lepiej i szybciej jeździło. Ważną kwestią jest także twardość butów. Buty bardzo twarde przeznaczone są głównie dla doświadczonych i takich którzy lubią dynamiczną jazdę. Jeżeli jesteś początkujący to wybieraj buty miękkie, takie w których będzie wstanie spędzić nawet cały dzień. Wiodącymi producentami są Rossignol, Salomon lub Atomic. Buty narciarskie tak samo jak każde inne obuwie dzieli się na męskie, damskie i dziecięce. Warto o tym pamiętać, buty po starszej siostrze nie zawsze zdadzą egzamin u kolejnego dziecka.

Buty narciarskie - Ranking 2019

Jeżeli chcecie dobrze wybrać i kupić sprzęt w kategorii Buty narciarskie, to mamy nadzieję, że poniższy Ranking Wam to ułatwi. W tabeli znajduje się ranking najpopularniejszych obecnie produktów w dziale Buty narciarskie. Ranking powstał dzięki danym udostępnianym przez serwis Skąpiec.pl i jest on przez nas uaktualniany codziennie.

Miejsce Nazwa Producent Cena
1Salomon Buty Pro Combi Prolink 1617SalomonAktualna Cena
2ROCES Kinder Idea Up 19.0-22.0 buty narciarskie dziecięce regulowane, czarny 450491-014 black-white-redROCESAktualna Cena
3Head Buty narciarskie raptor ltd 2019 czarny BUTY RAPTOR LTD 285 ANTHRACITEHeadAktualna Cena
4TecnoPro buty narciarskie T 60 czarny/żółty, rozmiar: 27.5 226522902275TecnoProAktualna Cena
5Head Buty narciarskie raptor 110s rs w 2018 czarny BUTY RAPTOR 110S RS 255 BLACKHeadAktualna Cena
Często szukamy tego:
  • ranking butów narciarskich
  • najlepsze buty narciarskie
  • buty narciarskie ranking
  • Jakie buty narciarskie
  • ranking butów narciarskich zjazdowych

Najlepsze buty narciarskie – Ranking - Opinie i komentarze

  1. Aśka 9 listopada 2016
  2. Instruktor 2 grudnia 2016
  3. Aleksandra 8 listopada 2018

Dołącz do dyskusji