Ranking butów do biegania

Bieganie to bardzo popularna dyscyplina sportowa. Dzisiaj niemalże co trzecia osoba czynnie uprawiająca jakiś sport decyduje się właśnie na bieganie. Mało doświadczony biegacz uważa, że taka aktywność nie wymaga żadnych inwestycji. Wystarczy wygodny dres, sportowe buty i gotowe. Ja na własnej skórze przekonałam się co to znaczy mieć źle dobrane buty. Jak się okazuje but butowi nie równy. Na początku moja przygoda z bieganiem zakończyła się bardzo nieprzyjemnymi otarciami, pęcherzami i bólem śródstopia. Dlatego też, już na wstępie przestrzegam wszystkich przed źle dobranym obuwiem. Muszę przyznać, że moja początkowa porażka nieco zniechęciła mnie do tego sportu. Nie mniej jednak kiedy pęcherze się wygoiły postanowiłam znaleźć odpowiednie buty do biegania. W tym przypadku mniej ważna jest rekomendacja innych użytkowników czy sprzedawców. Stopa każdego z nas jest inna i but powinien być dobierany indywidualnie.

Po pierwsze powinniśmy dokonać prawidłowych pomiarów. Najlepiej jest gdy odrysujemy kształt swojej stopy na kartce, lub gdy wyciągniemy wkładki z butów i w ten sposób będziemy przykładać do nich stopę. Buty do biegania pod żadnym pozorem nie mogą być zbyt małe. Duży palec nie powinien zbyt przylegać do czubka buta. Z drugiej jednak strony nie można kupić butów nawet o rozmiar za dużych. W ten sposób również narażamy się na otarcia. Poza tym nasze stopy różnią się szerokością, wysokością podbicia czy długością palców. Mało tego czasami jedna stopa może być nieco większa od drugiej, na to także trzeba zwrócić uwagę.

Kiedy mamy już za sobą wszelkie możliwe pomiary i porównania to teraz czas na pierwsze przymiarki. Najważniejszą kwestią jest mierzenie obu butów na raz. Buty do biegania trzeba po prostu założyć, zawiązać i przejść się po sklepie. Zwracajmy uwagę na to w jakim miejscu kończy się but z tyłu. Jeżeli nie schowa się w nim cała pięta to buty mogą nas obcierać. Równie ważny jest także język, ma on ułatwiać zakładanie i jednocześnie nie może być zbyt cienki.

No i na koniec ostatnia bardzo ważna kwestia, zawsze kupuj buty do nawierzchni po jakiej będziesz najczęściej biegać. Inaczej powinny wyglądać buty do biegania po asfalcie czy chodniku a inaczej do biegania po bieżni czy po lesie. Liczy się amortyzacja i dobra przyczepność.

Buty do biegania - Ranking 2019

Jeżeli chcecie dobrze wybrać i kupić sprzęt w kategorii Buty do biegania, to mamy nadzieję, że poniższy Ranking Wam to ułatwi. W tabeli znajduje się ranking najpopularniejszych obecnie produktów w dziale Buty do biegania. Ranking powstał dzięki danym udostępnianym przez serwis Skąpiec.pl i jest on przez nas uaktualniany codziennie.

Miejsce Nazwa Cena
1Adidas Galaxy 4 Black CP8822 czarnyAktualna Cena
2Nike Air VaporMax Flyknit 2 942842-203 khakiAktualna Cena
3New Balance vazee Summit Trail V2 B073HK1LF5 szaryAktualna Cena
4Nike T-Lite XI 616544-101 białyAktualna Cena
5New Balance MCRUZHB czarnyAktualna Cena
Często szukamy tego:
  • ranking butów do biegania 2015
  • buty do biegania po asfalcie ranking
  • buty do biegania
  • ranking butów do biegania po asfalcie
  • buty do biegania ranking 2015

Ranking butów do biegania - Opinie i komentarze

  1. Paulina 9 listopada 2016
  2. Kinia 22 stycznia 2018

Dołącz do dyskusji