Jaka bieżnia treningowa najlepsza? Ranking i Opinie

Jak mówi znane przysłowie „sport to zdrowie”, dlatego bez względu na wiek, płeć czy wykształcenie zawsze warto zadbać o swoją kondycję fizyczną. Nie trzeba chyba opisywać wszystkich zalet jakie daje nam systematyczne uprawianie sportu. Już samo to, że mamy lepszy humor, ładniejszą skórę i zgrabniejszą sylwetkę powinno nas przekonać na przykład do biegania.

Ta konkretna dyscyplina z roku na rok zyskuje na popularności, teraz biegają już nie tylko zawodowi sportowcy, ale także politycy, aktorzy, bankowcy i mnóstwo innych osób. Jeżeli nie chcesz lub nie możesz biegać na dworze pomyśl o zakupie bieżni treningowej do domu. Jeszcze kilkanaście lat temu takie sprzęty dostępne były tylko w dobrze wyposażonych siłowniach. Teraz bieżna może znaleźć się w domu każdego z nas. Jej niekwestionowaną zaletą jest bezpieczeństwo naszych stawów. Kiedy biegamy na świeżym powietrzu częściej jesteśmy narażeni na różnego rodzaju kontuzje, mamy źle dobrane obuwie i biegamy po nieodpowiedniej nawierzchni. A profesjonalna bieżnia treningowa ma przede wszystkim dobrze zamortyzowany pas biegowy. I na to właśnie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Parametr ten określany jest przez tak zwane elastomery, ich optymalna ilość to siedem. Z bieżni mogą korzystać zarówno osoby doświadczone, jak młodzież lub osoby starsze, a dobra amortyzacja oraz specjalne pasy chroniące przed wstrząsami to podstawa.

Co jest jeszcze ważnego podczas takich zakupów? Żeby uniknąć różnego rodzaju niespodzianek, przed zakupem trzeba sprawdzić dokładne wymiary, wagę i sposób składania bieżni. Nie bez znaczenia będzie także nasza waga. Co prawda większość producentów gwarantuje nam długą żywotność sprzętu jeżeli waga jednego użytkownika nie przekracza 100 kilogramów. Jeżeli ważymy więcej to musimy poszukać odpowiedniego urządzenia. To samo tyczy się naszego wzrostu, przy przeciętnym wzroście powinien nam wystarczyć pas biegowy o długości 120 centymetrów. Co do szybkości naszego biegu to będzie to uzależnione od mocy silnika. Mamy do wyboru silniki poniżej lub powyżej 2KM. Analogicznie im większy silnik tym szybszy bieg.

Na koniec bardzo ważna kwestia czyli ilość programów oraz wyświetlacz LCD. W naszym urządzeniu powinno być co najmniej kilka opcji programowych, może istnieć także możliwość samodzielnego ustalania trybu pracy. Z kolei wyświetlacz powinien być jasny i czytelny. Muszą się na nim znaleźć takie informacje jak przebyty dystans, czas czy pomiar spalanych kalorii.

Podsumowując idealnym wyborem będą bieżnie treningowe, które łatwo można złożyć i przesunąć. Które nadają się dla każdego członka rodziny i które mają kilka programów treningowych.

Bieżnia treningowa - Ranking 2019

Jeżeli chcecie dobrze wybrać i kupić sprzęt w kategorii Bieżnia treningowa, to mamy nadzieję, że poniższy Ranking Wam to ułatwi. W tabeli znajduje się ranking najpopularniejszych obecnie produktów w dziale Bieżnia treningowa. Ranking powstał dzięki danym udostępnianym przez serwis Skąpiec.pl i jest on przez nas uaktualniany codziennie.

Miejsce Nazwa Producent Cena
1Sapphire SG - 2100TSapphireAktualna Cena
2Zipro OlympicZiproAktualna Cena
3Kettler Sprinter 5 - Axos-Line 07880-200KettlerAktualna Cena
4Sapphire Soka SG-1500SapphireAktualna Cena
5Hop-Sport HS-1402Hop-SportAktualna Cena
Często szukamy tego:
  • bieznia trningowa
  • bieżnia treningowa elektryczna lunar - zipro opinie
  • elektryczna bieżnia treningowa ranking
  • jaka najlepsza bieżnia treningowa
  • najlepsza bieżnia profesjonalna

Jaka bieżnia treningowa najlepsza? Ranking i Opinie - Opinie i komentarze

  1. Piotr 3 listopada 2016
  2. Magdalena 9 listopada 2016
  3. Paula 22 stycznia 2018
  4. Luk 3 listopada 2018

Dołącz do dyskusji