Jaki atlas do ćwiczeń w domu kupić? Opinie i ranking

Atlas do ćwiczeń stanowi bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu chodzić na siłownię i wolą trenować we własnym domu. Ceny takich urządzeń nie należą do najniższych, ale profesjonalny atlas pozwala przeprowadzić pełny trening wszystkich partii mięśni i jego zakup zwraca się po kilku latach. Atlas to zaawansowane urządzenie, dzięki któremu znacznie łatwiej zrealizujesz swoje plany treningowe.

Atlas do ćwiczeń – czy warto kupić?

Trenując na dobrym atlasie do ćwiczeń, możesz bezpiecznie budować masę mięśniową. Największym plusem korzystania z atlasu jest to, że umożliwia on wykonywanie ćwiczeń z dużym obciążeniem bez asysty drugiej osoby. W przeciwieństwie do treningu na ławeczce, z użyciem wolnych ciężarów, nie musisz wydawać dużych pieniędzy na obciążenie, które urozmaici Ci trening. Konstrukcja atlasu pozwala szybko zwiększyć lub zmniejszyć ciężar.

Dobry atlas do ćwiczeń, będzie oferował takie opcje jak:

  • różnorodny trening górnych partii ciała
  • możliwość trenowania nóg
  • trening pleców (pomaga w tym bardzo system bloczków)
  • możliwość regulacji oporu przez system bloczków oraz dodawanie lub odejmowanie ciężarów

Atlas do ćwiczeń będzie najlepszym wyborem wtedy, gdy mamy sporo wolnego miejsca i nie chcemy wydawać pieniędzy na karnet na siłownię. Ze względu na swoje wymiary potrzebuje on pomieszczenia o sporej wysokości.

Takie urządzenie świetnie sprawdza się także wtedy, gdy chcemy go użyć do rehabilitacji.

Atlas do ćwiczeń do 1000 zł

W cenie około 1000 zł, znajdziesz atlasy do ćwiczeń umożliwiające trening z mniejszym obciążeniem – wynosi ono około 140 kg i w razie potrzeby można je zwiększyć (jeśli pozwala na to konstrukcja). Ważną kwestią, podczas zakupu takiego atlasu, jest jakość wykonania. Atlas powinien działać jak najciszej, a siedziska, muszą być wygodne. W przeciwnym razie, Twoja motywacja do treningu będzie spadać. Jeśli masz już duże doświadczenie w treningu siłowym, upewnij się, czy trening z maksymalnym obciążeniem atlasu, stanowi dla Ciebie wyzwanie. Elementem, na którym nie można oszczędzać podczas wybierania dobrego atlasu do ćwiczeń, jest na pewno solidność budowy. Kluczowe elementy atlasu powinny być wykonane z grubej stali wysokiej jakości i zabezpieczone przed korozją za pomocą farby.

Atlas do ćwiczeń w domu

Atlas stanowi bardzo dobrą alternatywę dla siłowni szczególnie wtedy, gdy mieszkamy poza miastem i nie chcemy tracić pieniędzy na dojazdy. Sprawdzi się on także wtedy, gdy chcesz idealnie dopasować trening do swoich potrzeb, oraz w zimie, gdy niechętnie wychodzimy na dwór. Alternatywą dla dobrego atlasu do ćwiczeń jest ławeczka treningowa, jednak w przypadku tego urządzenia, nasze możliwości treningowe są znacznie mniejsze.

Do domu najczęściej wybierane są niewielkie, jednostanowiskowe atlasy w cenie około 1000 złotych. Zapewniają one swobodę w treningu górnej i dolnej partii ciała. Warto pamiętać o tym, że trenując na atlasie, obciążamy izolowane partie mięśni.

Atlas do ćwiczeń dwustanowiskowy

Atlas dwustanowiskowy, umożliwia wykonywanie większej ilości różnorodnych ćwiczeń od zwykłego atlasu. Najczęściej wyposażony jest w możliwość treningu bicepsów, mięśni trójgłowych i barków, mięśni motylkowych, grzbietu i nóg, oraz brzucha. Niektóre modele posiadają także twister, który umożliwi Ci wykonanie ćwiczeń cardio. Wybierając dobry atlas dwustanowiskowy, zwracaj uwagę nie tylko na obciążenie, ale także na bezpieczeństwo użytkowania.

W przypadku urządzeń dwustanowiskowych, producent często umożliwia rozbudowę sprzętu o dodatkowe elementy. Ta opcja przydaje się, gdy potrzebujemy urozmaicenia pod względem ilości wykonywanych ćwiczeń. Większość urządzeń tego typu, ma jeszcze jedną zaletę – umożliwia jednoczesne wykonywanie ćwiczeń przez dwie osoby.

Atlas do ćwiczeń czterostanowiskowy

Atlasy czterostanowiskowe zwykle są wybierane, jako sprzęt do klubów fitness lub siłowni. Aby umiejscowić takie urządzenie w domu, potrzebujemy dużo miejsca. Większa ilość stanowisk oznacza większą ilość ćwiczeń, które można wykonać, dlatego taki sprzęt, można nazwać domową siłownią. Wybierając dobry, rozbudowany atlas, należy zwrócić uwagę na to, jakie jest wykończenie poszczególnych elementów. Takie elementy, jak gumowane ciężarki, piankowe uchwyty czy gąbkowe siedziska, wpływają na większy komfort ćwiczeń. Plusem jest także cicha praca poszczególnych partii urządzenia. Sprzęt tego typu sprawdza się także w treningu profesjonalnym.

Atlas do ćwiczeń - Ranking 2018

Jeżeli chcecie dobrze wybrać i kupić sprzęt w kategorii Atlas do ćwiczeń, to mamy nadzieję, że poniższy Ranking Wam to ułatwi. W tabeli znajduje się ranking najpopularniejszych obecnie produktów w dziale Atlas do ćwiczeń. Ranking powstał dzięki danym udostępnianym przez serwis Skąpiec.pl i jest on przez nas uaktualniany codziennie.

Miejsce Nazwa Producent Cena
1Body Sculpture BMG 4700Body SculptureAktualna Cena
2York Perform GymYorkAktualna Cena
3Master Sport Free StationMaster SportAktualna Cena
4HMS Tytan 7HMSAktualna Cena
5Master Sport Sport HYBRYDAMaster SportAktualna Cena
Często szukamy tego:
  • atlas do ćwiczeń w domu zworkiemboserskim

Jaki atlas do ćwiczeń w domu kupić? Opinie i ranking - Opinie i komentarze

  1. Mateusz 27 czerwca 2017
  2. Pati 22 stycznia 2018

Dołącz do dyskusji